Zarflar

Diplomat Zarf

Diplomat Zarf Baskı – Ankara – Kızılay

Diplomat Zarflar, firmaların evraklarını, yazışmalarını, ödemelerini, faturalarını ve CD’lerini taşıdıkları baskılı matbaa ürünleridir. Kurumsal kimlikte en önemli baskılı materyallerdir.

Zarf türleri çok çeşitlidir. Diplomat zarf, Pencereli diplomat zarf, Torba zarf, Davetiye zarfları, CD zarfları, kendinden yapışkanlı ve perforeli zarflar olarak ayrılırlar. Baskılar, seçilen zarfın türüne göre değişiklik göstermektedir. Tek renk, 2 renk veya 4 renk basılabilmektedirler. Genelde müşteriler, zarflarda firma amblem ve logosunu istediğinden dört renk baskı yapılmaktadır. İsteğe göre varak baskı, gofre ve lak uygulaması yapılabilmektedir. Grafik tasarım ile farklı kesimli ve tasarım çalışması yapılabilmektedir. Ama genel olarak, hazır olan baskısız zarflardan seçilerek baskı yapılmaktadır. Baskı kalitesi nedeni ile 1.hamur ve 110 gr’lık kağıtlar seçilmektedir. Kağıt kartelalarından seçilerek, farklı uygulamalar da yapılabilmektedir. Zarflarda bir tek, torba zarf uygulamalarında ve özel istenilen zarflarda grafik tasarım ile farklı modeller çıkarılmaktadır.

Zarf kurumsal kimliğiniz içinde çok önemli bir yere sahiptir. Zarflar sayesinde, sunum dosyaları tamamlanmaktadır. Ankara Çınar ofset matbaa olarak, zarf baskılarında geniş tasarım örnekleri ve basım tekniği ile hizmetinizdeyiz.

Zarf basımı

Zarflar, kurumsal firma baskılarında en önemli olan ofset matbaa ürünleridir. Firmanızın yazışmalarında veya değerli evraklarını taşımada kullanılan zarflar, firma amblem ve logosunu taşıdığından sizin kalitenizi temsil ederler.

Zarfların, yazışma zarfları, davetiye zarfları, torba zarflar, körüklü zarflar, ipli zarflar, hava kabarcıklı zarflar, Tyvek zarflar, CD ve DVD zarfları olarak çeşitleri bulunmaktadır.

Yazışma zarfları

Yazışma zarfları, diplomat ve buklet zarf olarak ikiye ayrılırlar. Genelde, mektup ve firma faturalarını göndermek için kullanılan standart ölçülerde olan zarflardır. Diplomat zarflar, 105 x 240 mm, Buklet zarflar, 110 x 220 mm ölçüsündedir. Fakat 114 x 162 mm veya 162 x 230mm gibi özel ölçüleri de bulunmaktadır. Diplomat zarflarda, kağıt genelde 1. hamur 90 – 120 gr arasında, düz veya dokulu, renkli kağıt da olmaktadır. Model olarak düz, pencereli, silikonlu, silikonsuz, pencereli, sağdan pencereli, özel pencere uygulamalı ve perforajlı olarak ta yapılmaktadır. Standart pencere ebadı 40 x 90 mm’dir. Üstüne firma amblem ve logosu, 4 renk ofset baskı ile uygulanmaktadır. Buklet zarflarda, kağıt cinsi, 1. hamur ve 90 – 120 gr arasındadır. Dokulu ve renkli olanları da mevcuttur. Düz, pencereli, silikonlu ve silikonsuz modelleri mevcuttur. Sağdan pencere, özel pencere uygulamaları ve perforaj yapılmaktadır. 4 renk ofset baskı ve farklı renk uygulamaları yapılabilmektedir. Yazışma zarflarında, gofre ve varak baskı kullanılabilir. Hazır zarflar dışında zarf imalatı da yapılabilir. Bunun için, adetlerin yüksek olması avantaj sağlayacaktır.

Davetiye zarfları

Düğün veya toplantı gibi davetlerde kullanılan zarflardır. Genellikle standart ebatlarda ve özel ebatlarda çalışılmaktadır. Kağıt gramajları, 120, 220, 250 ve 300 gr arasında kullanılabilmektedir. Genelde, dokulu, kendinden desenli veya düz olarak kullanılır. Beyaz, krem, gümüş, siyah, lacivert, bordo ve kırmızı en çok kullanılan renkleri olduğundan, stoklarda daima hazır bulunur. 12 x 22, 13 x 18, 14 x 20, 16 x 16, 18 x 18, 16 x 23, 17 x 25 cm gibi ölçüleri bulunmaktadır. Üzerine 4 renk ofset baskı ile farklı renk uygulaması yapılabilir. Lak, gofre, varak baskı ve hologram baskı istenilebilir. İstenilen tür ve şekilde baskı işlemi gerçekleştirilebilir. Kurdela, mühür vb. özel uygulamalar da yapılabilir.

Torba zarflar

Torba zarflar, firmaların özel yazışmalarını ve numunelerini taşıyan zarf türleridir. Şirketlerde en fazla kullanılan zarflardandır. Üzerine basılan firma amblemi ve iştigal konuları sebebiyle, kurumsal bir kimlik taşımaktadır. Kağıtları 1. Hamur, 90 – 110 gr veya Kraft 90 gr olarak kullanılır. Özel üretim olarak yapılırsa, kuşe kağıt veya karton kullanılabilir. Tutkallı ve kendinden yapışkanlıdır. Üzerine yapılacak olan tasarım ile 4 renk baskı yapılabilmekte, hatta dia bile yerleştirilmektedir. Perforaj, varak baskı ve gofre uygulamaları isteğe bağlı olarak yapılabilmektedir. 130 x 170, 170 x 250, 229 x 324, 260 x 350, 320 x 420, 120 x 250, 210 x 280, 240 x 320, 370 x 370 mm gibi ebatları bulunmaktadır.

Körüklü zarflar

Normal zarflara göre daha fazla malzeme ve evrak taşıyabilen zarflardır. 1.hamur ve kraft, sarı samua kağıt, kuşe ve Amerikan Bristol kağıttan yapılabilmektedir. İstenilen her tasarım ve 4 renk ofset baskı yapılabilmektedir. 26 x 35 cm ebatlı olanı, piyasada en çok kullanılan ebadıdır.

Tyvek zarflar

Tyvek zarflar yırtılmaz ve dayanıklı zarflardır. Tyvek çok dayanıklı, hafif ve sudan etkilenmeyen bir malzemedir. Yırtılmaya, doğa şartlarına dayanımlıdır. Üzerine yazdığınız yazı asla çıkmaz. Firma bilgileriniz ve logonuz üzerine 4 renk baskı yapılabilir.

Hava kabarcıklı zarflar

Hava kabarcıklı zarflar, içine konulan malzemeyi çarpmaya, suya karşı muhafaza eden zarflardır. Önemli evrak veya malzeme göndermek için kullanılırlar. 1. Hamur ve 120 gr kağıttan imal edilirler. Kraft ve şamua kağıt seçenekleri de mevcuttur. İstenilen her tür baskı yapılabilir. 4 renk ofset baskı ve farklı renk uygulamaları yapılmaktadır. Firmalar tarafından çok kullanılan bu zarflar, en az 200 adet olarak siparişleri alınmaktadır.

CD ve DVD zarfları

CD ve DVD’ leri korumak amaçlı yapılan zarflardır. Kağıt pencereli, kartondan ve yapıştırmalı olmak üzere çeşitleri vardır. Kurumsal firmaların kendi tanıtımlarında kullanılmak üzere, 4 renk Basklı ve istenirse farklı renk ve uygulamaları da içeren ofset baskı çeşitleri yapılabilmektedir. Tipografik baskı denilen, kağıdın üzerinde hafif çukurluklar oluşturan baskı tekniği ile lak, UV lak, gofre, selefon ve varak baskı uygulamaları da yapılabilmektedir. Firmaların tanıtımlarında, çok önemli baskılı materyallerden biridir.

Zarf – Diplomat Zarf – Pencereli Zarf – Zarf Fiyatları – Zarf Tasarımları – Torba Zarf Örnekleri – Diplomat Zarf Fiyatları – Pencereli Örnekleri

Project Data
CLIENT TYPE BUDGET STATUS
Business Name Website CMS $10,000 Ongoing
Share This:

Related ProjectsYou might also be interested in these

Kartvizit

Kartvizit Baskı

El İlanı

 Broşür baskısı – El ilanı basımı

Antetli Kağıt

Antetli Kağıt

Cepli Dosya

Cepli Dosya

Bloknot

Bloknot

Karton Çanta

Karton Çanta İmalatı

Zarflar

Diplomat Zarf Diplomat Zarf Baskı – Ankara – Kızılay Diplomat Zarflar, firmaların

Broşür

Broşür Baskı

Çıkartma Etiket

Çıkartma Etiket Baskı

Afiş

Afiş Baskı

Promosyon

Promosyon Ürünleri

free vectors