Broşür

Broşür Baskı

Broşür Baskı – Ankara – Kızılay

Matbaa ürünleri hemen hemen bir şirketin kuruluşundan gelişimine kadar her aşamasında ihtiyaç duyduğu ürünlerdir. Firmalar ürettikleri ürünleri veya verdikleri hizmetleri tanıtmak amacıyla broşür ve katalog gibi matbaa ürünlerinden faydalanırlar. Bunun yanı sıra firmalar kimliklerini tanıtma konusunda veya reklamlarını yapma konusunda da pek çok matbaa ürününe başvururlar. Yazılı ve görsel basının kullanılması, tanıtım filmleri, pano reklamları, küçük ev ve el eşyası üzerine yapılan baskılar matbaa firmalarının şirketlere sağladıkları hizmetlerden sadece bir kaçıdır. Ülkemizde Ankara bröşür yapımı konusunda çok sayıda kaliteli firmaya ev sahipliği yapan şehirlerden birisidir. Ankara broşür fiyatları konusunda da oldukça uygun bir şehir olduğunu söyleyebiliriz.

Broşür tasarımı firmaların ürünlerini en iyi şekilde tanıtma konusunda büyük önem taşır. Broşürler katalogların aksine genelde yeni ürünlerin veya özel birkaç ürünün tanıtımının yapıldığı baskılardır. Broşür türü baskıların en temel özelliklerinin detaydan uzak firmaların belirli ürünlerine endekslenmiş tanıtım baskıları olduğunu söyleyebiliriz. Kataloglar ise firmanın tüm ürünlerinin tanıtımının yapıldığı baskılardır. Pano türü reklam baskılarda ise firmaların genelde tek bir hizmetine veya ürününe yönelik çalışmalar yapılır. Pano türü görsellerde kişilerin kafasını karıştırmayacak kısa sürede gördüklerini anlayabilecekleri türden ürünlere yönelik tanıtım yapılır. Broşür türü tanıtım elemanlarının katalog ve pano türü tanıtımlarda kullanılan tanıtım elemanlarının arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Bu nedenle firmalar en çok broşür türü matbaa ürünlerini tercih ederler. Firmanın değişen bir hizmeti olduğunda, firma yeni ürünler ürettiğinde ve kendini diğer firmalara hatırlatmak istediğinde en çok başvurduğu matbaa yöntemi arasında broşür türü ürünler gelir.

Broşürler kişilere kısa sürede gözden geçirme, firmanın verdiği hizmetin ana fikrini anlama, yeni çıkan ürünlerin hangileri olduğunu görme konularında hizmet sağlar. Broşürlerin tasarımının bu noktada büyük öneme sahip olduğunu da söyleyebiliriz.

Broşür Tasarımı ve Çeşitleri

Bir firma kaliteli bir matbaa şirketinden broşür yaptırmadan önce, mutlaka çok sayıda broşür örnekleri arasından inceleme yapmalıdır. Bir veya iki çeşit broşür tasarımı arasından seçim yapmak genelde firmaların tercih ettiği bir seçenek değildir. Bu noktada matbaa şirketinin tasarlanacak broşürün amacına uygun tasarımlarla firma karşısına çıkması gerekir. Ürünlerin tanıtıldığı türden broşür ile hizmetlerin tanıtımının yapıldığı broşürler arasında genelde bir miktar fark olmaktadır. Eğer firmalar yeni ürünlerin tanıtımını yapmak istiyorlarsa bu durumda broşür içeriği konusunda dikkatli olmalıdırlar. Broşür içeriğinde sadece yeni ürünleri tercih etmektense firmalar öncelikle daha önceden başarı yakaladıkları ürünlere yer vermelidirler. Daha sonra yeni ürünlerini bu ürünlerle bağlantılı olarak broşürleri içerisinde yansıtabilirler. Broşür hazırlama konusunda firmaların ve matbaaların dikkat etmesi gereken en temel özellik sıralamadır.

Kaliteli matbaa firmaları, broşür hazırlatma talebinde olan firmalara çok sayıda çeşit sunabilirler. Bu noktada kataloglardan farklı olarak broşürler içerisinde daha büyük fontlar tercih edilebilir. Broşür türü baskılar diğer matbaa ürünlerinden farklı olarak özel belli sayıda ürünün tanıtıldığı baskılar oldukları için, font türünün, büyüklüğünün, ürün sıralamasının, ürünlerin görselliğe uygun şekilde sınıflandırılmasının ve bunun gibi daha pek çok detayın broşür tasarımında önemi vardır.

Broşür’ün Önemi

Broşür tasarlatmaya karar veren firmalar genelde tüm ürünlerinin broşür içerisinde yer almasını isterler. Firmaların ürünlerinin ve hizmetlerinin tümünü tanıtma ihtiyacı oldukça doğal bir istektir. Fakat firmaların dikkat etmesi gereken bir konu broşür türü baskıların özellikle belirli sayıda ürünle cezbedici şekilde kişilere ve firmalara ulaşması gerektiğidir. Firmalar broşür türü basıklarında kataloglarından farklı olarak müşterilerine daha çok kısa tanıtıcı şekilde hitap etmelidirler. Tanıtım konusunda en önemli etkiyi yapan baskıların broşürler olduğunu söyleyebiliriz.

Project Data
TYPE ARCHITECT COST
Interior Cube3 Studio $1 million
Share This:

Related ProjectsYou might also be interested in these

Kartvizit

Kartvizit Baskı

El İlanı

 Broşür baskısı – El ilanı basımı

Antetli Kağıt

Antetli Kağıt

Cepli Dosya

Cepli Dosya

Bloknot

Bloknot

Karton Çanta

Karton Çanta İmalatı

Zarflar

Diplomat Zarf

Broşür

Broşür Baskı Broşür Baskı – Ankara – Kızılay Matbaa ürünleri hemen hemen bir

Çıkartma Etiket

Çıkartma Etiket Baskı

Afiş

Afiş Baskı

Promosyon

Promosyon Ürünleri

free vectors