Promosyon

Promosyon Ürünleri

Promosyon Ürünleri – Ankara – Kızılay

Promosyon bir firmanın reklam ayaklarında ve birebir yapılan bir reklam türüdür.

Firmalar genellikle promosyon yapmanın mantığı pazarlama departmanlarının işini kolaylaştırmak üzere yapılan firma pazarlama tekniğinin mevsimsel olarak ürün çeşidi belirledikleri malzemelerin üzerine şirket logosu yada ürünün markalaşmasına yardımcı olması tekniğidir.

Örneklemek gerekirse ilkbaharda yağmurluk, şemsiye, şapka, anoraklar vb gibi bir takım ürünler kullanılırken kış aylarında Termoslar, polar battaniyeler, yılbaşı için yapılan takvimler, ajandalar, saatler, kalemler kullanılırken yazın ise ürün yelpazesine yazlık promosyon ürünü olarak çantalar, oyuncaklar, toplar vb. bir çok malzeme kullanılır.

Birde mevsim kısıtlaması olmayan promosyon malzemeleri vardır bunları şöyle örneklemek mümkündür, Magnetler, bardak altlıkları, kalemler, anahtarlıklar, çakmaklar, oto kokuları, Rozetler, kırtasiye ürünleri kullanılmaktadır.

Bunları en çok kullanan firmalar otomobil satımı yapan firmalar, ilaç tanıtımı yapan ilaç firmalarının tanıtım elemanları aracılığı ile ilaç firmaları, meşrubat firmaları vb gibi geniş dağıtım mekanizması olan firmalar hem satış pastasındaki payını arttırmak hem de isimlerinin her an göz önünde olması marka değerlerini psikolojik olarak etkilemek amacı güder.

Promosyon faaliyetleri genelde üç temel üzerine kurulmuştur bunlardan birincisi piyasa yeni giren firmaların tüketicilere markalarını öğretmek, gerek tüketicilerin firma ismini kullanarak direkt talep etmelerini sağlamak ve çoğunlukla göz önünün de bulunarak pazarlama departmanlarının en büyük yardımcısı olmak amacı güderler.Promosyon yapan firmalar ürünlerinde ucuzluk yapan konumuna düşmek yerine bir alana diye başlayıp kimi promosyonlarında ikincisi yarı fiyatına yada ikicisi bedava yada üç al iki öde gibi reklamsal sloganlar kullanılarak yapılan faaliyetlerdir.

Bir başka promosyon faaliyetleri puanlama yada toplamaya dönük yapılanlardır. Yani gazetelerin kupon toplayanlara sağladıkları kitaplar sözlükler gibi. Bir başka şekil olarak yapılan promosyon ürünlerin paket halinde satın alındığında bardak hediye etmeleri gibi sayılabilir.

 

Share This:

Related ProjectsYou might also be interested in these

Kartvizit

Kartvizit Baskı

El İlanı

 Broşür baskısı – El ilanı basımı

Antetli Kağıt

Antetli Kağıt

Cepli Dosya

Cepli Dosya

Bloknot

Bloknot

Karton Çanta

Karton Çanta İmalatı

Zarflar

Diplomat Zarf

Broşür

Broşür Baskı

Çıkartma Etiket

Çıkartma Etiket Baskı

Afiş

Afiş Baskı

Promosyon

Promosyon Ürünleri Promosyon Ürünleri – Ankara – Kızılay Promosyon bir firmanın

free vectors